KONST / Litografier / Färglitografi 14677134
nr 1467 7134
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, daterad 75, PT. Färglitografi, bildmått: 21x26cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 maj 2022
kl 20:14:20
16/5 19:06:56
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson